Ogłoszenia na VI Niedzielę Wielkanocną – 22.05.2022

1. Dziś w Lyonie odbędzie się oczekiwana przez wielu beatyfikacja Sługi Bożej Pauliny Jaroicot, założycielki misyjnego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Kół Różańcowych. Zachęcam do obejrzenia uroczystości beatyfikacyjnych w Telewizji Trwam, która rozpocznie się o godz. 15.00. W naszej parafii będziemy dziękować Panu Bogu za dar nowej błogosławionej na Mszy świętej o godz. 10.00 i na nabożeństwie majowym.
  2. Dziś o godz. 14.00 odbędzie się poświęcenie pól w Lipnicy. Za tydzień w Rokitnie.
  3. We wtorek 24 maja przypada 8. rocznica ingresu do Katedry siedleckiej Pasterza naszej diecezji biskupa Kazimierza Gurdy.
  4. W czwartek 26 maja obchodzimy Dzień Matki.
  5. Spotkanie dla dzieci klas III i rodziców w środę i piątek. Początek o godz. 17.30
  6. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę w ostatnią niedzielę na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej – 1734 zł.
  7. W nowym Echu Katolickim warto przeczytać: Oplotła świat różańcem – życie i dzieła Pauliny Jaricot, nowej błogosławionej Kościoła; Sakramenty i posługa w Kościele nie są niczyją prywatną własnością – komentarz wokół sprawy ks. Daniela Galusa; Na wzór Maryi być katolicką matką.